افزایش بی سابقه حمل روزانه اکسیژن مایع از مبداء فولاد خراسان
افزایش بی سابقه حمل روزانه اکسیژن مایع از مبداء فولاد خراسان
کارکنان واحد تولید اکسیژن «مجتمع فولاد خراسان» که تمام توان خود را برای تامین به موقع اکسیژن مورد نیاز بیماران مبتلا به «کووید19» به کار گرفته اند، رکورد ارسال اکسیژن از این واحد را ارتقا بخشیده و 52.5 تن حمل اکسیژن را در روز 24 مرداد 1400 به ثبت رساندند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، معاون بهره برداری این شرکت با اعلام این خبر گفت: همکاران پرتلاش ما در واحد تولید اکسیژن در حالی موفق به ارسال ۵۲٫۵ تن اکسیژن از سایت شدند که یک روز پیش از آن هم با ارسال ۳۲تن اکسیژن مایع توانسته بودند به بالاترین رکورد حمل و ارسال روزانه اکسیژن از ابتدای راه اندازی کارخانه دست یابند.

فرشید فضیلتی افزود: با توجه به نیاز مبرم بیمارستان های استان، به ویژه شهرستان نیشابور به اکسیژن مایع، با موافقت مدیرعامل شرکت، ضمن افزایش تولید اکسیژن، تولید آرگون مایع را قطع کرده ایم تا بتوانیم میزان بیش¬تری اکسیژن تولید و در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم.

وی با بیان این که واحد اکسیژن و گازرسانی فولاد خراسان پیش از این آرگون مایع مورد نیاز شرکت را نیز تولید می کرده، افزود: با توجه به نیاز مبرم فعلی مراکز درمانی، در حال حاضر تمام ظرفیت خود را به تولید اکسیژن اختصاص داده ایم.
رییس واحد گازرسانی و تولید اکسیژن فولاد خراسان نیز گفت: این ۵۲٫۵ تن اکسیژن مایع در یک روز به بیمارستان های نیشابور، مشهد، تربت حیدریه و سبزوار ارسال شده که معادل ۶ هزار کپسول ۴۰ لیتری بیمارستانی است.

حمیدزاده همچنین از افزایش۱۰ تا ۱۵ درصدی ظرفیت تولید اکسیژن روزانه در این شرکت خبر داد.

گفتنی است با دستور مدیرعامل شرکت، از ابتدای شیوع کرونا و همزمان با اوج گیری پاندمی، تمام اکسیژن مورد تقاضای بیمارستان های نیشابور به صورت رایگان تامین شده است.