تله دوباره زمین خواران برای کلاهبرداری از مردم نیشابور
تله دوباره زمین خواران برای کلاهبرداری از مردم نیشابور
پس از گذشت چند روز از هفته آتش نشانی و ایمنی که در آن کلنگ میدان شهدای آتش نشان در تقاطع بلوارهای فضل، پژوهش و غرالی به زمین زده شد حالا شنیده ها حکایت از این دارد که افراد سودجو و فرصت طلب با پخش اخبار جعلی در شهر مبنی بر در محدوده شهری قرار گرفتن زمین های امتداد بلوار فضل اقدام به تفکیک زمین های کشاورزی و فروش آن به مردم و به نوعی کلاهبرداری از آن ها را کرده اند.

اتفافات اینچنینی در سالیان گذشته نیز در مورد اراضی مختلف در نیشابور صورت گرفته و عده ای از مردم در تله افراد سودجو افتادند و سرمایه های خود را در زمین هایی که به هیچ‌عنوان‌اجازه ساخت و ساز نداشت بر باد دادند.

مشکل ترافیکی علت ایجاد میدان شهدای آتشنشان

در همین رابطه شهردار نیشابور در گفت و گو با خاتون شرق درباره علت ایجاد این میدان در انتهای بلوار فضل گفت:  با توجه استقرار دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه آزاد و دانشگاه فنی و حرفه ای در آن منطقه، دسترسی به روستای صومعه و مناطق مسکونی شهرک های شمالی‌ و تردد های زیاد در بلوار پژوهش و بلوار فضل که از بلوارهای اصلی شهرک های شمالی محسوب می‌شود و نظر به اینکه برابر بررسی های ترافیکی به عمل آمده در آن محل تصادفات نسبتا شدیدی داشتیم به همین دلیل موضوع در کمیته و شورای ترافیک شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

علی نجفی اظهار کرد: برابر بررسی هایی که مشاور به عمل آورده است گزینه ای که می توانست مشکلات ترافیکی آن قسمت را حل کند و تصادف را به حداقل برساند گزینه میدان بود که با توجه به سه معبر فعلی به تصویب رسید و طوری طراحی شد که اگر چنانچه در آینده معبر ضلع شرقی هم احداث شود مشکلی وجود نداشته باشد.

بر اساس آخرین طرح جامع ابلاغی این مناطق خارج از محدوده شهری هستند

وی خاطر نشان کرد: اما با توجه به آخرین طرح جامع ابلاغی شهر نیشابور محدوده شمال بیمارستان حکیم از محدوده خدماتی شهر خارج شده است و در حریم شهر قرار گرفته بنابراین کاربری زمین های آن جا کماکان کشاورزی است و زمانی که این زمین ها به محدوده شهری ملحق شوند واقعا نامعلوم است.

وی ادامه داد: برای این موضوع هیچ بازه ی زمانی مشخصی را نمی توان تعریف کرد چون این‌موضوع در اختیار مدیریت شهری و شهرداری نیشابور نیست بلکه احتیاج به طرح در جلسات شورای عالی شهرسازی در سطح ملی دارد.

شهرداری مجوزی برای ساخت و ساز در زمین های کشاورزی صادر نمی کند

شهردار نیشابور گفت: متاسفانه با خبر شدیم عده ای سودجو که به دنبال منافع اقتصادی خودشان هستند با اطلاع رسانی غیر واقع به مردم سعی در فریب همشهریان دارند و باطرح این موضوع که این قسمت وارد محدوده شهر شده است حتی مبادرت به تقسیم بندی و فروش اراضی کرده اند.

نجفی با بیان اینکه تقسیم بندی این زمین ها چون اراضی کشاورزی است ممنوع و خلاف قانون است افزود: شهرداری به هیچ وجه هیچگونه مجوزی در آن محدوده صادر نخواهد کرد.

شهردار نیشابور تصریح کرد: از ضلع شمال شرقی میدان شهدای آتش نشان که در حال احداث است به سمت شمال(ضلع شرقی بلوار پژوهش) کلا خارج از محدوده شهری است و کاربری آن ها کشاورزی می باشد و مجوزی برای آن ها صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه مردم شهرداری را مشاور خود بدانند و بابت این مشاوره ها وجهی از آن ها دریافت نمی‌شود گفت: همشهریان قبل از هرگونه معامله زمین به شهرداری های مناطق موقعیت زمین  را بگویند و وضعیت آن را حداقل به صورت شفاهی استعلام کنند تا در این شرایط اقتصادی در تله افراد سودجو گرفتار نشوند‌و زیان های هنگفت مالی نکنند.