روانشناس اغفالگر دختران در مشهد مجوز فعالیت از بهزیستی نداشت
روانشناس اغفالگر دختران در مشهد مجوز فعالیت از بهزیستی نداشت
مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: اخیرا خبری مبنی بر دستگیری مدیران دو مرکز مشاوره روان شناسی در مشهد به جرم اغفال ۴۰ زن و دختر جوان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

حمیدرضا پوریوسف افزود: مرجع صدور مجوز برای مراکز ارائه خدمات مشاوره صرفا سازمان بهزیستی است. وی با بیان این که متهم اصلی این پرونده کارمند یکی از دستگاه‌های اجرایی استان است ادامه داد: وی دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و دانشجوی دوره دکترای روانشناسی است، اما عضو هیات علمی دانشگاه‌های مطرح مشهد نیست. 

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: گویا فرد دیگری با این متهم در ارتباط و همکاری بوده است که هنوز اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری از نحوه شراکت وی در جرم اعلامی در دست نیست. 

پور یوسف ضمن ابراز تاسف از وقوع چنین اتفاقی افزود: جامعه مشاوران، روانشناسان و روانپزشکان خدمات ارزنده‌ای را به سلامت روان جامعه ارائه داده و می‌دهند و نباید با وقوع چنین اتفاقاتی از سوی معدود افراد دارای مشکل در این حوزه، مردم اعتماد خود را به این جامعه از دست بدهند. 

وی تاکید کرد: با توجه به این که تنها مرجع صدور مجوز برای مراکز مشاوره سازمان بهزیستی است از مردم می‌خواهیم در مراجعه به مراکز مشاوره به مجوز صادره دقت کنند و تایید این مجوز‌ها را نیز بگیرند. 

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی با اشاره به این که اطلاعات بیشتری در خصوص پرونده اغفال دختران مشهدی توسط روانشناس متهم نداریم افزود: در حال اخذ اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر در این زمینه هستیم. هم اکنون بیش از ۲۰۰ مرکز مشاوره و خدمات روانی در خراسان رضوی با مجوز و تحت پوشش بهزیستی این استان فعالیت دارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما