فولاد خراسان وارد باشگاه داری حرفه ای شد
فولاد خراسان وارد باشگاه داری حرفه ای شد
مطابق اخبار منتشر شده در کانال های اطلاع رسانی مجتمع فولاد خراسان و اداره ورزش و جوانان در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان، مدیرعامل فولاد خراسان و فرماندار نیشابور آغاز به کار باشگاه فولاد خراسان با حضور تیم والیبال نیشابور در لیگ دسته اول باشگاه های کشور رسما اعلام شده است.

در همین راستا روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان نوشته: مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از حضور تیم والیبال فولاد خراسان (نیشابور) در لیگ دسته یک والیبال مردان ایران خبر داد.

این اتفاق ارزشمند برای ورزش نیشابور در حالی شکل گرفته که رایزنی «غفوری»، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با «دکتر داورزنی» و مساعدت رییس فدراسیون والیبال زمینه ساز اصلی آن بوده است.

کسری غفوری، در تشریح جزییات این خبر به رسانه ها اعلام کرد: «فولاد خراسان» با توجه به پتانسیل های ورزشکاران نیشابور و استعدادهایی که در گوشه گوشه نیشابور بزرگ وجود دارد، در کنار متولیان ورزش و جوانان شهر تلاش می کند سهم خود را برای توسعه ورزش ادا کند.

غفوری افزود: با وجود گام های ارزنده ای که در توسعه ورزش همگانی نیشابور برداشته شده، نیاز است که جایگاه جوانان این خطّه در «ورزش قهرمانی» هم تقویت شود و ما در «فولاد خراسان» با مشورت معاونت استانداری و فرماندار ویژه شهرستان و حمایت و همراهی نمایندگان مردم «نیشابور، فیروزه و زبرخان» در مجلس تصمیم گرفتیم در زمینه تقویت ورزش قهرمانی نیشابور پیشگام شویم تا ان شاءا… این اقدام زمینه ساز تقویت ورزش قهرمانی در دیگر رشته ها شده و جوانان برومند نیشابوری با حمایت موثری که از آنان صورت می گیرد، به آن چه استحقاقش را دارند دست یابند.

مدیرعامل فولاد خراسان با بیان این که «جوانگرایی و تقویت تیم های پایه»، «برنامه ریزی برای جذب و پرورش استعدادها»، «حضور موفق در سطح اول والیبال کشور» و «ایجاد نشاط و ارتقای سلامت اجتماعی» از مهم ترین اهداف و برنامه هایی است که باید برای حضور نماینده نیشابور در لیگ کشوری والیبال ترسیم شود، افزود: حضور نیشابور در سطح ملی ورزش قهرمانی، که برای اولین بار در این رشته رخ می دهد، با حمایت مسئولان شهرستان و استان، می تواند زمینه مناسبی برای پشتوانه سازی و برنامه ریزی برای تشکیل تیم های پایه و حمایت از استعدادهای نوجوانان و جوانان منطقه فراهم کند.

غفوری افزود: هر گوشه از ایران بزرگ دارای استعدادهای نهفته ای است و امیدوارم که در حوزه رسالت اجتماعی فولاد خراسان، یعنی نیشابور، بتوانیم به کشف، پرورش و ارتقای این استعدادها در حد امکان خود کمک موثری داشته باشیم.
گفتنی است مدیرعامل فولاد خراسان، خود از مدیران پیشین چند فدراسیون ورزشی و والیبال ایران و عضو هیأت رئیسه و رییس سازمان ساحلی فدراسیون والیبال بوده است.


غفوری در پایان به ترکیب جذب بازیکنان بومی و غیر بومی برای تیم والیبال فولاد خراسان اشاره و اعلام کرد: با ترکیبی در لیگ حضور خواهیم یافت که ضمن کسب سکو، در سال آینده سهمیه لیگ برتر والیبال کشور را نیز بدست آوریم تا در شهری که والیبالیستهای به نامی همچون برادران مکاری، حسن شمشیری، مجتبی عطار و ناصر پیشوا داشته، همشهریان نیشابوری طعم حضور در سطح اول ورزش کشور را بچشند.

در همین راستا کانال اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان نوشته است: علیرضا قامتی فرماندار نیشابور در جلسه مذکور ضمن اعلام حمایت همه جانبه فرمانداری از پروژه های عمرانی و برنامه های ورزشی از غفوری مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان خواست نهایت همکاری و تلاش خود را درکمک به ورزش شهرستان انجام داده تا در ایام بیماری منحوس کرونا زمینه سلامتی و نشاط در شهرستان نیشابور بوجود آید.

فتاحی مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نقز باابراز همکاری لازم در امر سرمایه گذاری مجتمع فولاد در ورزش شهرستان گفته: وجود آقای کسری غفوری در مقطع کنونی مدیریت مجتمع فولاد فرصت طلایی بوده که با توجه به حضور۱۲ ساله وی درعضویت تیم های ملی و مدیریت کلان ورزشی در ۴ فدراسیون میتوان نتایج خوبی در ورزش نیشابور گرفت.

در ادامه جلسه نیز محسن کاوه رییس اداره ورزش و جوانان نیشابور اقدام مجتمع فولاد خراسان در تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی پس از ۲۹ سال در نیشابور از مهمترین دستاوردهای این نشست خواند و افزود: با تاسیس این باشگاه مجتمع فولاد خراسان از این پس در اکثر رشته های ورزشی مدال آور و پر افتخار ورزشکاران نیشابور فعالیت نموده و در صورت محیا شدن شرایط لازم در لیگ های برتر کشور حضور خواهند داشت.