یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024
پ
  • شناسه : 6245
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۴۱
  • ارسال توسط :
۳۰شهریور روز جهانی قدرشناسی

قدر زر، زرگر شناسد،قدر گوهر، گوهری

قدر زر، زرگر شناسد،قدر گوهر، گوهری
قدر زر، زرگر شناسد،قدر گوهر، گوهری
عقل به طور فطری تمایل دارد از موجودی که به او نعمتی عطا کرده است، قدرشناسی کند. جدای از محرومیت هایی که به دنبال بی تفاوت بودن نسبت به این امر درونی دامنگیر انسان می شود، عقل (وجدان) نیز مواخذات و شماتت های خاص خود را برای فرد کفران کننده خواهد داشت. در این میان، آنچه می تواند سبب برقراری مدام روحیه قدرشناسی باشد، وجود شناخت نسبت به منعم است.

برچسب ها

پدران فرهنگی نظام حتی بر فرزندان‌شان هم تأثیر ندارند ۱۷ فروردین ۱۴۰۳

پدران فرهنگی نظام حتی بر فرزندان‌شان هم تأثیر ندارند

خاتون شرق - بیشتر مشکل عدم درک نسل جدید توسط نسل‌های قدیمی‌تر و بخصوص نیروهای صاحب قدرت فرهنگی مثل مسؤولان و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، در اثر این باور اشتباه ایجاد می‌شود که تصور می‌کنند تغییرات دنیای مدرن، ابزارهای ارتباطی جدید و توسعه‌ی شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، وسایل استعمار فرهنگی‌اند و جوانان و کودکان ما را تحت تأثیر فرهنگ غربی قرار می‌دهند و آنها را از فرهنگ مورد نظر حاکمیت دور می‌کنند.

وضعیت مناطق گردشگری و تاریخی نیشابور در نوروز امسال‌ رقت‌انگیز، آشفته و اسف‌بار بود ۱۷ فروردین ۱۴۰۳
نمره منفی درشت برای فرماندار و ستاد تسهیلات نوروزی

وضعیت مناطق گردشگری و تاریخی نیشابور در نوروز امسال‌ رقت‌انگیز، آشفته و اسف‌بار بود

خاتون شرق - فرمانداری، میراث فرهنگی و ستاد تسهیلات نوروزی نیشابور، نوروز امسال، در امتحان معرفی مهد تمدن شرق به مسافران و گردشگران، نمره‌ی مردودی گرفتند؛ افراد و گروه‌هایی از گردشگران و مسافران به خاتون شرق گفتند وضعیت آرامگاه‌های عطار و مشاهیر نیشابور، هیچ تناسبی با شهرت و تاریخ فرهنگی این شهرستان بزرگ ندارد.

وصف نیشابور ۵۰ سال پیش از قلم و نگاه اسلامی ندوشن ۱۷ فروردین ۱۴۰۳

وصف نیشابور ۵۰ سال پیش از قلم و نگاه اسلامی ندوشن

خاتون شرق - پس از هفت سال بار دیگر گذار من به نیشابور افتاد و چند روزی از تعطیل نوروزی را در جوار تربت خیام و عطار گذراندم. نیشابور از چند سال پیش که من دیده بودم تفاوت چندانی نکرده است، تنها تاکسی های پیکان به رنگ گل سرخ جای درشکه ها را گرفته اند؛ و بعضی خال و خط های تمدن جدید چون خشك شوئی غول پیکر اکسپرس و شعبه کفش ملی و اعلان پتو برقی ناسیونال بر دیوارها بر آن اضافه گردیده و نام بعضی مغازه ها به زبان و خط فرنگی تغییر یافته‌اند، در اینجا نیز مانند شهرک‌های دیگر بهترین ساختمان‌ها متعلق به بانک‌هاست. از این چند بنای زرق و برق دار که بگذریم دیگر همه چیز رنگ و رو رفته غبار آلود و حقیر است؛ زندگی شهر مانند آب باریکی است که بر این دشت پهناور زیبا، آرام آرام می‌گذرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاه بسته شده است.