مانور لحظه صفر در نیشابور برگزار می‌گردد
مانور لحظه صفر در نیشابور برگزار می‌گردد
علیرضا قامتی در جلسه شورای راهبردی پدافند عیر عامل شهرستان نیشابور گفت: طی یک ماه آینده مانور لحظه صفر در سطح شهرستان برای ارزیابی عملکرد مدیران در مواقع بحرانی برگزار می‌گردد.

فرماندار نیشابور افزود: پارسال این مانور در سطح استان در ساعت یک بامداد برگزار شد که در این مانور حدود ۹۵ درصد مدیران طی ۱۵ دقیقه در محل خدمت حضور پیدا کردند.
وی اظهار داشت: اولویت نخست دشمنان حمله به زیرساخت‌های کشور است تا خدمت‌رسانی به شهروندان مختل شود لذا باید به رویکرد پدافند غیرعامل در سازمان‌ها و ادارات و ایمن سازی بانک‌های اطلاعاتی به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: در این راستا باید فعالیت‌های ضروری اولویت‌بندی شود و پیش‌بینی و برنامه‌ریزی شود که در صورت قطع خدمات تا چند ساعت می‌تواند ادامه پیدا کند تا پشتیبانی لازم تامین شود تا در صورت وقوع بحران مدیریت خدمت‌رسانی به شهروندان ادامه پیدا کند.
وی تاکید کرد: امروز ارتقای پایداری ملی باید به طور جدی در دستور کار مدیران قرار بگیرد زیرا در صورت بی‌توجهی به این موضوع قدرت مقابله با بحران کاهش می‌یابد و اگر در این حوزه آمادگی لازم را نداشته باشیم فعالیت‌های عملیاتی و مدیریت بحران‌ها با مشکل مواجه می‌گردد.
وی تصریح کرد: دشمن برای تک تک مدیران در کلیه سطوح طرح و برنامه دارد و در این راستا مدیران باید اطلاعات و آگاهی خود و زیرمجموعه‌‌شان را افزایش دهند و به طور قطع هر کس پدافند غیرعامل را جدی نگیرد قطعا به طور جدی آسیب خواهد دید.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیشابور گفت: رزمایش خودحفاظتی فردا ساعت ۱۲و ۳۰ تا ۱۵ در سطح کلیه ادارات، دستگاه‌ها و صنایع سطح شهرستان انجام می‌شود.
سرهنگ علی نیک‌یاد افزود: در این چارچوب هر اداره‌ای متولی مستقیم نظارت و حفاظت از زیر مجموعه خودش بوده و پشتیبانی هر مجموعه هم برعهده پایگاه بسیج آن اداره است.
وی اظهار داشت: تیم‌های نظارت، بازرسی و کنترل برای ارزیابی ادارات در این رزمایش پیش‌بینی شده و طرح حفاظت از مقر هر مجموعه که قبلا تهیه شده باید به‌روزرسانی و تایید شود.
وی بیان کرد: بر اساس سناریویی که نوشته شده تعدادی تیم‌ در نقش اغتشاش‌گر پیش‌بینی شده تا نحوه مقابله با این تیم‌ها در مواقع بحرانی توسط ادارات و سازمان‌ها مورد بررسی قرار بگیرد.