مجتمع فولاد خراسان بیش از یک‌هزار تُن اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی را تامین کرد
مجتمع فولاد خراسان بیش از یک‌هزار تُن اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی را تامین کرد
مدیر عامل فولاد خراسان گفت: با شیوع ویروس کرونا و افزایش میزان اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها حدود یک هزار تن اکسیژن مایع تولیدی این واحد را با خلوص حداقل ۹۹/۸ درصد به بیمارستان‌های نیشابور، مشهد، تربت و تهران ارسال شد.

کسری غفوری افزود: اکسیژن تولیدی این واحد به دو صورت گاز و مایع است که در شرایط نرمال برای بخش فولادسازی از اکسیژن گازی استفاده قرار می‌گیرد و در شرایط اضطرای از اکسیژن مایع برای این بخش هم استفاده می گردد.
وی اظهار داشت: از اواخر سال گذشته با شیوع بیماری کرونا، با برنامه‌ریزی دقیق و تلاش همکاران این واحد صنعتی در مسیر انجام مسئولیت های اجتماعی و کمک به سلامت جامعه، برای افزایش تولید اکسیژن مایع، هر ماه اکسیژن تولیدی مازاد برای رفع نیاز بیمارستان‌ها اختصاص یافته است.
وی خاطرنشان کرد: انتقال اکسیژن مایع تولیدی توسط تانکرهای ویژه ۱۰ و ۲۰ تنی مخصوص حمل مایعات کرایوجنیک انجام می‌شود و هر تُن اکسیژن مایع معادل ۱۲۰ کپسول ۴۰ لیتری اکسیژن بیمارستانی و نیازمند تمهیدات ویژه برای نقل و انتقال است.
وی گفت: این مجتمع دارای دو واحد اکسیژن هر کدام با ظرفیت چهار هزار و ۷۰۰ و ۶هزار و ۵۰۰ نرمال متر مکعب بر ساعت می باشد که برای تامین اکسیژن مورد نیاز واحدهای نورد و ذوب احداث شده است.