هشت طرح شهرداری نیشابور با اعتبار بیش از ۳۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید
هشت طرح شهرداری نیشابور با اعتبار بیش از ۳۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید
در ششمین روز از هفته دفاع مقدس و با حضور فرماندار، امام جمعه، شهردار، دادستان و جمعی از مدیران شهرستان نیشابور هشت پروژه شهری شهرداری نیشابور به بهره برداری رسید.

شهردار نیشابور یکشنبه در آیین افتتاح این طرح ها با گرامی داشت یاد و خاطره ۸ سال دفاع مقدس گفت: بنا به گفته های رهبر انقلاب در خصوص اهمیت سال پایانی خدمت دولت و اهمیت این ۳۶۵ روز، این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دادیم و با مدیران شهرداری تصمیم گرفته ایم در هر صد روز ۱۰ پروژه شهرداری را به بهره برداری برسانیم.

علی نجفی افزود: باهمت مدیران شهرداری و همراهی شورای شهر و سایر ارگان ها هم اکنون پروژه های زیادی در نوبت داریم که تعداد دیگری از آن ها طی هفته های آینده به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: برای هشت پروژه ای که امروز به بهره برداری می رسد ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

شهردار نیشابور در خصوص جزئیات این پروژه ها گفت: امسال بر اساس یک کار علمی و استفاده از سامانه پی ام اس، نقاط و معابری که احتیاج به آسفالت داشتند اولویت بندی شده و بهسازی شدند.

نجفی ادامه داد: پارامترهای مختلفی در اولیت بندی با این سامانه در نظر گرفته می شود از جمله اینکه اگر امسال این محور آسفالت شود تا سال آینده چه میزان صرفه جویی می شود، مباحث مختلف ترافیکی و اجتماعی نیز در این اولویت بندی لحاظ شده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه یکی از پروژه های شاخصی که امسال و به عنوان اولین شهر پس از مشهد در استان انجام شد بحث آسفالت پلیمری در معابر نیشابور بود که این اقدام باعث استحکام بیشتر آسفالت و کاهش هزینه ها می شود که این مهم برای اولین بار در خیابان ۱۷ شهریور به انجام رسید که پس از ارزیابی های لازم در سایر معابر نیزز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه کمبود سرانه فضای سبز یکی از مشکلات ما در شهر نیشابور بوده است خاطر نشان کرد: در همین راستا پارک‌فیروزه در شهرک فیروزه با مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع در شهرک فیروزه به بهره برداری می رسد و در آینده ای نزدیک کلنگ چندین پارک دیگر در نقاط محروم شهر از جمله بلوار شهید بهشتی زده خواهد شد تا نیازهای حداقلی مردم را مرتفع کند.

شهردار نیشابور اظهار کرد: به جهت هویت بخشی به شعر نیشابور که یک شهر کهن و با فرهنگ است و همه انتظار دارند زمانی که وارد این شهر می شوند به لحاظ بصری شاهد یک شهر تاریخی باشند برای شروع این فرآیند از خودمان شروع کردیم و جداره سازی خیابان امام خمینی(ره) به عنوان الگو به شکل سنتی انجام دادیم و امیدواریم کسبه محترم استقبال کنند و با تسهیلاتی که شورای شهر در نظر می گیرد این اقدام در سراسر خیابان امام خمینی(ره) انجام شود.

نجفی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه مردم و مدیران شهر بحث ورودی های نیشابور می باشد خاطرنشان کرد: طی سه سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است و امسال نیز در حوزه باز پیرایی و آسفالت ورودی های شهر و رمپ های میدان پلیس فعالیت های موثری صورت گرفت که امروز بخشی از آن ها مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به هفته دفاع مقدس و قرار گرفتن دو نهاد انقلابی بنیاد شهید و بسیج در بلوار شهید فهمیده در این محور عملیات عمرانی و فرهنگی مناسبی انجام شد.

شهردار نیشابور با بیان اینکه در مناطق جنوبی شهر مشکلاتی در پارک‌های این محورها داشتیم اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم شرایط را برای حضور خانواده ها در پارک های مهر و هاشمی نژاد مساعد تر کنیم اقدامات مناسبی در خصوص بازآفرینی این دو پارک نیز توسط شهرداری انجام شده است.

معاون عمرانی شهردار نیشابور نیز در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خاتون شرق در خصوص جزئیات فنی این پروژه ها گفت: در بلوار شهید ترقی به طول ۶۲۰ متر و دو باند ۱۱ متری که ۱۳ هزار و ۶۵۰ متر مربع زیر سازی و آسفالت انجام شده است  ۱۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اسماعیل گلستانی افزود: آسفالت خیابان ۱۷ شهریور را با تکنولوژی جدید انجام دادیم که قیر آن مخلوطی با پودر لاستیک است و دوام‌ بیشتری خواهد داشت که در آن محور به طول ۸۵۰ متر و مساحت شش هزار و ۳۰۰ متر مربع آسفالت تراشیده شد و مجددا ریخته شد که برای آن هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار صرف شد.

وی خاطر نشان کرد: پارک فیروزه با مساحت سه هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز امروز به بهره برداری رسید.

وی اظهار کرد: جداره سازی قسمتی از خیابان امام‌خمینی(ره) را به صورت پایلوت با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام دادیم و اگر کسبه همکاری کنند شهرداری به ادامه کار تمایل دارد.

وی ادامه داد: اگر هر کاسب بخواهد خودش این کار را انجام دهد هزینه های بیشتری را متحمل خواهد شد اما با مشارکت شهرداری می توان هزینه ها را کاهش داد و هم بافت شهر عوض شده و توریست پذیر می شود که برای خود کشبه نیز مناسب است، البته در همین ارتباط در آینده ای نزدیک بحث پیاده راه سازی میدان باغات را نیز انجام خواهیم داد.

گلستانی بیان کرد: بازپیرایی و بهسازی کمربندی و رمپ پل ۱۷ شهریور و میدان پلیس با اعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز بخش دیگری از پروژه های انجام شده شهرداری است.

معاون عمرانی شهرداری نیشابور با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات انجام شده بهسازی محور ایثار و شهادت در خیابان شهید فهمیده همزمان با هفته دفاع مقدس بوده بیان: پیاده رو های این محور آسفالت شد و آیلند وسط بلوار ساماندهی شد که همراه با فعالیت های فرهنکی سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز برای آن محور هزینه شده است.

گلستانی با اشاره به اقدامات شهرداری در پارک‌های مهر و شهید هاشمی نژاد گفت: بافت های مرده ی این پارک‌ها را سعی کردیم احیا کنیم و نور پردازی های آن ها را اصلاح کردیم که در بوستان مهر دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و در پارک‌شهید هاشمی نژاد دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شد.

  • منبع خبر : خاتون شرق