کلنگ ‌مدرسه پدر آسمانی در نیشابور بر زمین زده شد
کلنگ ‌مدرسه پدر آسمانی در نیشابور بر زمین زده شد
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور یکشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی مدرسه خیر ساز پدران آسمانی در نیشابور گفت: تعداد ۳۰ هزار نفر خیری که در سامانه نوسازی مدارس ثبت شده اند در سال ۹۸ بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال در مدرسه سازی مشارکت کرده اند.

مهراله رخشانی مهر افزود: سال گذشته ۷ هزار کلاس درس توسط خیرین ساخته ساخته شده و از ابتدای امسال نیز ۴ هزار کلاس درس ساخته شده که پیش بینی میکنیم تا پایان سال این رقم به ۷ هزار کلاس سال گذشته برسد با این‌تفاوت که مساحت کلاس ها ۵۰ درصد افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: در سال ۹۹ بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مکلف به تغییر رویکرد در حوزه مدرسه سازی شده ایم و به همین دلیل برای گسترش فرهنگ مدرسه سازی برنامه ریزی کرده ایم تا تعداد خیرین را افزایش داده و به سمت جمع آوری کمک های خرد مردم برویم. وی بیان کرد: در همین راستا طرح آجر به آجر را مطرح کرده ایم که هر ایرانی می تواند با خرید حتی یک آجر در موضوع مدرسه سازی مشارکت کند.


رخشانی مهر با بیان اینکه امروز این اتفاق در نیشابور رخ داده است ادامه داد: تعدادی از فرزندان محترم شهدا در نیشابور جمع شده اند و مبلغ ۳ میلیارد ریال برای ساخت این مدرسه را تقبل کرده اند که اقدام بسیار ارزشمندی برای ما است و مابقی هزینه ساخت هزینه این مدرسه تا سقف ۴ میلیارد تومان با هدف ایجاد انگیزه و تشویق کسانی که دور هم برای ساخت مدرسه جمع شده اند را سازمان نوسازی مدارس متقبل می شود.
وی اظهار کرد: امروز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام منطقه با مسئولین شهرستانی برنامه ریزی کردیم که مهمترین آن ها پروژه کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر بود که سال ها است نیمه تمام مانده و نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار می باشد که مقرر شد از محل اعتبارات ملی تامین شود.


در این برنامه باحضور نمایندگان مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور سالن ورزشی چند منظوره دانشگاه فرهنگیان نیشابور به بهره‌برداری رسید و طی بازدید از محل کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر با دستور معاون وزیر مبلغ ۳۰ میلیارد ریال جهت اتمام پروژه و تجهیز مجموعه کانون فرهنگی تربیتی شهید باهنر اختصاص یافت.