۵ طرح سازمان حمل و نقل شهرداری نیشابور به بهره برداری رسید
۵ طرح سازمان حمل و نقل شهرداری نیشابور به بهره برداری رسید
با حضور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی، فرماندار، شهردار، دادستان و جمعی از مسئولین ۵ طرح سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور به بهره برداری رسید.

مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور در این مراسم گفت: با توجه به اینکه نیشابور دارای ویژگی های خاص گردشگری می باشد و شاهد حضور گردشگران زیادی در نیشابور هستیم و از طرفی با توجه به اینکه در سازمان اتوبوس هایی وجود دارند که دیگر قابلیت استفاده به عنوان مسافر بر را ندارند، باید درآمد از این موارد را به شکل دیگری تعریف می‌کردیم که در همین راستا اتوبوس کافی شاپ امروز به بهره برداری می رسد.


اسماعیل قندهاری افزود: با راه اندازی این اتوبوس برای سازمان درآمد ایجاد می شود و از طرفی به توسعه زیرساخت های گردشگری کمک می شود.وی ادادمه داد: اتوبوس کافی شاپ در دو طبقه ایجاد شده و قابلیت استفاده به عنوان فضای تابستانه و زمستانه را دارد و برنامه حرکت و محل استقرار آن را به طور هفتگی به مردم اعلام خواهد شد تا از آن استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به باز بودن سقف این اتوبوس تفاهمنامه ای با انجمن نجوم نیشابور منعقد کرده ایم تا مردم بتوانند با استفاده از تلسکوپ به رصد آسمان بپردازند.

قندهاری افزود: با احتساب قیمت این اتوبوس و تجهیزات وامکانات نصب شده در آن ۵ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است.
مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور اظهار کرد: امروز ۵ دستگاه تاکسی نوسازی شده نیز به چرخه خدمت اضافه شدند که با نرخ دولتی و تخفیف خریداری و در اختیار تاکسیرانان قرار گرفته که امیدواریم بتواند گامی در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی باشد.

بهره برداری از سه طرح نرم افزاری سازمان حمل و نقل


اسماعیل قندهاری گفت: امروز در راستای ایجاد دولت الکترونیک‌ سه پروژه نرم افزاری نیز به بهره برداری می رسد.
وی بیان کرد: با برون سپاری خدمات سازمان به دفاتر پیشخوان کارهای صدور مجوزه و پروانه که غالب کارهای اداری سازمان ماست به طور کامل به دفاتر پیشخوان واگذر شده است که باعث کاهش نیروی انسانی سازمان می‌شود و از طرفی ارباب رجوع خدمات بهتر و سریع تری می گیرد.
وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از خدمات ارائه شده اعطای مرخصی آنلاین به رانندگان است گفت: در گذشته تاکسی ران ها برای مرخصی باید حتما به سازمان مراجعه می کردند و حتی در روزهای تعطیل باید برای انجام این امور نیروی انسانی می گذاشتیم  اما هم اکنون این موضوع از طریق نرم افزار برون سپاری شده است و یک تاکسیران با گوشی همراه خود نیز می تواند مرخصی بگیرد که از حجم نیروی انسانی ما نیز کاسته شده است.


وی خاطر نشان کرد: از سال های گذشته نظارت آنلاین در حوزه اتوبوسرانی داشتیم اما در مورد تاکسی ها فقط به دفترچه های قدیمی استناد می شد که این موضوع مشکلات زیادی در حوزه نظارت ها برای ما ایجاد کرده بود. وی اظهار کرد: برای حل این‌موضوع یک نرم افزار موبایلی تعریف کرده ایم که تمام اطلاعات تاکسیران ها و وانت بار ها بر روی موبایل بازرس ما موجود است‌ و می تواند هر لحظه به طور دقیق خودرو هارا بررسی و نظارت کند.
قندهاری افزود: با اقداماتی که صورت گرفته امروز دفترچه های قدیمی تاکسی های ما به یک کارت الکترونیک هوشمند تبدیل شده و اطلاعات به وسیله همان کارت به سرعت در اختیار بازرسین ما قرار می گیرد.

الکترونیکی کردن خدمات بروکراسی اداری را کاهش می دهد

شهردار نیشابور نیز در این مراسم گفت: یکی از اقدامات خوبی که با بهره برداری از طرح های نرم افزاری امروز صورت می گیرد واگذاری بخش از خدمات سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری به بخش خصوصی است که این موضوع هم بروکراسی اداری را کاهش می دهد و هم تنوع خدمات برای همشهریان را افزایش می دهد.
علی نجفی با اشاره به بهره برداری از اتوبوس کافی شاپ در نیشابور افزود: با توجه به این که شهر نیشابور به لحاظ وجود ظرفیت های متعدد جذب گردشگر از پتانسیل های خوبی برخوردار است این اتوبوس کافه نیز بخشی از این امکانات جذب گردشگر خواهد بود.
وی بیان کرد: امیدواریم این طرح مورد استقبال همشهریان نیشابوری نیز قرار بگیرد و مردم عزیز شهرمان نیز از این طرح بهره و استفاده تفریحی را ببرند.

نیشابور از قطب های گردشگری استان و کشور است


مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی نیز گفت: طرح اتوبوس کافی شاپ یک‌طرح نوآورانه و جدید در حوزه گردشگری است و با توجه به اینکه نیشابور یکی از قطب های گردشگری استان و کشور است امیدواریم این اقدامات باعث رونق گردشگری در این شهر شود.


علیرضا خادم پیر  با اشاره به اجرای طرح بایگانی ۱۵ هزار پرونده قدیمی حوزه تاکسیرانی نیشابور افزود:  ارائه خدمات به صورت نرم افزاری و الکترونیکی می تواند از فساد اداری جلوگیری کند که اقدامات خوبی در این زمینه در شهرداری نیشابور صورت پذیرفته است.
وی بیان کرد: با الکترونیکی کردن خدمات همچنین اطلاعات در لحظه به روز رسانی شده و بایگانی می شود و مردم می توانند به صورت آنلاین از منازل و دفاتر پیشخوان سطح شهر خدمات بگیرند.