۸ فقره سرقت کامیون پایان کار سارق و مخل نظم و امنیت تحت تعقیب
۸ فقره سرقت کامیون پایان کار سارق و مخل نظم و امنیت تحت تعقیب
فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری سارق و مخل نظم و امنیت تحت تعقیب قضایی با 8 فقره سرقت کامیون در این شهرستان خبر داد .

سرهنگ” حسین دهقانپور” گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر ورود یک مخل نظم و امنیت تحت تعقیب و فراری به نیشابور که چند فقره سرقت نیز در کارنامه خود داشت، پی گیری موضوع در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با جرائم خشن و سرقت پلیس آگاهی  قرار گرفت .

وی افزود: این متهم که دارای سوابق متعددی از قبیل چاقو کشی و ایجاد رعب و وحشت می باشد پس از ۵ فقره سرقت کامیون و برخی اقدامات مجرمانه دیگر از شهرستان نیشابور فرار و به  استان های شمالی متواری شده است .

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در رصدهای اطلاعاتی پلیس مشخص شد این مجرم داری  سوابق متعدد کیفری در شهرستان سوادکوه استان مازندران نیز مرتکب ۳ فقره سرقت کامیون و تحت تعقیب قضایی پلیس آگاهی  آن شهرستان نیز می باشد .

وی بیان داشت: تیم رسیدگی کننده به پرونده با اشراف اطلاعاتی متوجه ورود مخفیانه این متهم به  شهرستان نیشابور شده که پس از هماهنگی قضایی کارآگاهان دایره عملیات مبارزه با سرقت با همراهی ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۴ متهم را که با مشاهده ماموران با سلاح سرد به سمت ماموران حمله ور شد را در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

سرهنگ دهقانپور گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از مخفیگاه متهم یک دستگاه وانت نیسان حاوی آهن آلات و درب های سرقتی و برخی اقلام سرقتی دیگر از قبیل کفکش، دستگاه جوش، جک، گریس پمپ و … را کشف کردند.

دهقانپور تصریح کرد: این متهم که  علاوه بر سرقت کامیون به دلیل اقدامات دیگری هم چون زورگیری، چاقوکشی و … از سه شعبه قضایی حکم جلب برای وی صادر شده بود در مواجهه با ادله و مستندات پلیس تاکنون به ۸ فقره سرقت کامیون اعتراف و عنوان داشت بعضی ازکامیون های سرقت شده را پس از سرقت وسایل و قطعات آن ها تلفنی با مالک آنان تماس و با طرح این موضوع که کامیون سرقتی آن ها را در جاده های فرعی روستایی مشاهده کرده مبالغی را هم به عنوان شیرینی دریافت کرده است .

این مقام انتظامی اظهار داشت: باتوجه به تحت تعقیب بودن بودن  این متهم از سوی پلیس آگاهی مازندران، تحقیقات از وی جهت کشف سایر جرایم ارتکابی دیگر در نیشابور و بقیه شهرستان ها ادامه دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به خوشحالی تعدادی از شهروندان به علت دستگیری این مجرم خطرناک و حضور برخی خانواد ها و ماباختگان در پلیس آگاهی به منظور تشکر از دستگیری این فرد، از همکاری شهروندان با پلیس تقدیر کرد و گفت: امنیت و آرامش شهروندان خط قرمز پلیس و دستگاه قضایی است و در این راه از هیچ تلاشی در راستای ارتقاء احساس  امنیت دریغ نخواهیم بود .